Ceník veškerého zboží CZ

Ceník veškerého zboží CZ >> Mountfield >> Krbová kamna, krby

Krbová kamna, krby

Máte také sen mít v obývacím pokoji živý oheň, který Vám nejen vytopí dům, ale i spříjemní chvíle relaxace s rodinou? Chcete si užívat večery při romantickém pohledu do plamenů? Hodila by se vám kamna na dřevo, pelety či uhlí, která spolehlivě vyhřejí vaši domácnost a zároveň zbytečně nezatíží rodinný rozpočet ani životní prostředí? Vyberte si ze široké nabídky prodejce Mountfield kamna či krbová kamna dle vašich představ. Můžete vybírat hned z několika výrobců a to jak od českého Haas+Sohn nebo společností s dlouhou tradicí jako je český Romotop, tak i ze zahraničí od slovenské firmy Thorma.

Krbová kamna nejen vytváří příjemnou atmosféru, ale především představují nejlevnější způsob, jak vytopit jakoukoliv místnost, rodinný dům, chatu nebo chalupu. Pokud topíte například v zimní zahradě, je dobré si pořídit i vhodný zahradní nábytek. Krbová kamna jsou vhodné i jako vedlejší zdroj topení, kdy se kamna na dřevo, pelety či uhlí velmi dobře hodí na příležitostné přitápění. Krby a kamna v nabídce Mountfield ocení každý také pro jejich nezávislost na teplovodní síti, dodávkách plynu nebo elektrické energie. Kromě videa si můžete prohlédnout více informací na stránkách Mountfield.

Pokud porovnáme klasické krby a kamna, je funkčnost a praktičnost jednoznačně na straně krbových kamen. Zatímco tepelná účinnost klasického otevřeného krbu je zhruba 15 %, kamna na dřevo mohou dosáhnout bez problémů až 85 %ri procentí účinnosti. V případě peletových kamen je tepelná účinnost až 98 %. Krbová kamna značek Haas+Sohn, Romotop nebo Thorma jsou navíc nenáročná na prostor, snadno se instalují a nevyžadují stavební úpravy. Stačí přístup ke komínu a nehořlavá podložka. A pokud od svých kamen očekávate více funkcí, než jen vytápět váš obytný prostor, pak si pořiďte kamna s ploténkou, na které můžete příležitostně i vařit nebo zvolte rovnou sporák, který má kromě plotny i troubu.

Video: Jak vybrat krbová kamna

Co je důležité při výběru krbových kamen:

velikost prostoru, který chcete vytopit (v m3),

účinná výška komínu,

průměr sopouchu (tj. otvor do zdi),

Video: Jak topit v krbu.

Dělení krbových kamen:

Klasická krbová kamna

Nejvýraznější výhodou klasických krbových kamen je dvouplášťová plechová konstrukce, díky níž začínají kamna hřát hned po rozdělání ohně. Krbová kamna klasická mají ruznorodý výkon, jsou velice všestranné a díky kompaktním rozměrům můžete například kamna Trentino od Mountfieldu umístit i do nestandardně řešených prostor či podkroví.

Krbová kamna s výměníkem

Krbová kamna s výměníkem jsou vhodná pro vytápění rodinného domu. Umožňují přípojení na stávající systém topných těles a radiátorů, případně jimi můžete ohřívat zásobník vody. Výměník jde kdykoliv vyjmout a nahradit záslepkou pokud chcete kampna odpojit od vytápěcího systému. Některé modely kamen z produkce firmy Haas+Sohn – například Tanaga či Grand Max – disponují terciárním spalováním. Speciální trysky okysličují hořlavé plyny, které by jinak odešly se zplodinami bez využití. Díky tomu se zvyšuje účinnost krbových kamen a tím i šetříte na palivu Vaše peníze.

Luxusní krbová kamna

Pokud pro Vás krbová kamna nejsou jen prostředek k vytápění baráku, ale chcete je jako designový doplněk Vašeho sladěného interiéru, využijte krbová kamna obložená luxusním kamenem. Krbová kamna můžete také otáčet do stran či je mít celé prosklené. U Mountfieldu naleznete například atraktivní krbová kamna Tore, která lze libovolně natáčet do stran a měnit tak tvář interiéru. Populární jsou i kamna Egmont s centrálním přívodem vzduchu, který přispívá k lepšímu klimatu v místnosti. Efektním prosklením upoutají kamna Juva.

Krbové vložky

Do hotového interiéru stačí si pořídit krbovou vložku, kterou obestavíte dle vlastní potřeby. Pak již stačí jen začít topit.

Kamna

Stále oblíbená jsou také kamna a to pro svoji jednoduchost. Určitě je všichni znáte, neboť jsou nedílnou součástí chat a chalup. Neslouží pouze k vytápení, díky odkládací plože si na nich můžete i něco ohřát či uvařit.

Příslušenství ke krbovým kamnům

Při nákupu krbových kamen nezapomeňte na příslušenství. Ke všem modelům Mountfield nabízí trubky, kolena, zděře, speciální čistič skla s mechanickým rozprašovačem, praktické krbové nářadí i stylový kovový koš na dřevo.

Nejhledanější fráze Mountfield krbová kamna:

krbová kamna akce mountfield 2013

krbová kamna akce mountfield 2014

krbová kamna akce mountfield

mountfield.cz katalog zboží krbová kamna

mountfield cz ceník veškerého zboží krbová kamna akce

krbová kamna mountfield

mountfield krbová kamna

mountfield české budějovice krbová kamna

Tagy: mountfield krbová kamna, mountfield.cz katalog zboží krbová kamna, krbová kamna akce mountfield, krbová kamna akce mountfield 2014, krbová kamna akce mountfield 2013, mountfield cz ceník veškerého zbožíkrbová kamna, mountfield české budějovice krbová kamna, mountfield cz ceník veškerého zboží krby, krbová kamna mountfield